Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Złożyliśmy podpisy pod rejestracją komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”

dodano 2017-07-13 14:57 w kategorii: Ludzie

Dzisiaj złożyliśmy podpisy pod rejestracją komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”.

Celem komitetu jest zebranie podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

Przedstawicielką SLD w komitecie jest prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska.

Do komitetu poza Sojuszem Lewicy Demokratycznej należą Inicjatywa Polska, Dziewuchy Dziewuchom, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja Berlin Polska, Fundacja Feminoteka, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER, Fundacja Równość.info, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Marsz Godności, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Ruch Kobiet, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Stowarzyszenie Pro Femina, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem (zrzeszająca 92 organizacje i inicjatywy kobiece), Inicjatywa Feministyczna, Partia Razem, Partia Zieloni. Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.