Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: Podniesienie cen paliw to podniesienie kosztów życia dla każdego obywatela

dodano 2017-07-12 17:16 w kategorii: Ludzie

Partia rządząca po raz kolejny wprowadza ustawę niezrozumiałą dla społeczeństwa. Prawo i Sprawiedliwość mówi, że mamy budżet w dobrym stanie natomiast wprowadza podwyżkę cen paliw, która wpłynie na wzrost cen też innych produktów – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.  Pytamy partię rządzącą dlaczego wprowadza tą podwyżkę i czy to ma związek ze zbliżającymi się powoli wyborami samorządowymi. Po co, skoro jest podobno tak dobrze? –dopytywał sekretarz Sojuszu.

Na początku lat 2000 rząd Leszka Millera chciał wprowadzić dodatkowe opłaty za drogi w postaci winiet. Wówczas cała prawica, zarówno PiS jak i PO protestowały przeciwko temu pomysłowi, że to skandal i nie można tak ściągać środków. Parę lat później jednak, ci, którzy krytykowali ten pomysł wprowadzili dodatkowe opłaty na bramkach za autostradę. – podkreślił Marek Dyduch, szef SLD w województwie dolnośląskim. Dyduch podkreślił, że razi SLD to, że sprawa podwyżek za paliwo nie jest konsultowana ze społeczeństwem. Polityk SLD przypomniał, że są też inne źródła finansowania dróg. Jest to przede wszystkim Unia Europejska, gdzie na ten cel są przeznaczane miliardy złotych, a w dużej mierze te środki są niewykorzystywane.

Podniesienie cen paliw to podniesienie kosztów życia dla każdego obywatela, w tym między innymi cen biletów komunikacji miejskiej, to droższy koszt dojazdu do pracy – podkreślił Marek Balt, wiceprzewodniczący SLD. Polska jest dopiero na 20. miejscu w Europie jeśli chodzi o zakup paliwa do samochodu za przeciętną pensję, a przecież wiemy, że większość Polaków nie zarabia tej kwoty – zaznaczył Balt. Sprzeciwiamy się dodatkowemu podatkowi, który zostanie nałożony na obywateli, na którym straci również polska gospodarka tracąc swoją konkurencyjność. Wyższe ceny paliw to droższy transport usług i towarów. Skandalem jest również, że do dopłaty będzie doliczane 23% VAT-u, co jest kolejnym obciążeniem obywateli o którym się nie mówi, a minister Morawiecki znowu będzie się chwalił z wyższej ściągalności podatku VAT.

 

 Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.