Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Wszystkie strony zapominają czemu poświęcone są miesięcznice smoleńskie

dodano 2017-07-11 07:17 w kategorii: Informacje

- Myśli pan, że pan Petru był tam po to, żeby szanować groby, czy po to, żeby go może wynieśli tak jak Pana Frasyniuka miesiąc temu? Bo to daje oglądalność, bo to pokazuje bohaterstwo, bo to daje punkty w bieżącej polityce – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Tak czy Nie”, podczas dyskusji o miesięcznicach i kontr-miesięcznicach smoleńskich. - Myślę, że poseł, który jest szefem partii o tym marzy, ja o tym nie marzę – dodał.

Polityk SLD zwrócił uwagę, iż na miesięcznice organizowane przez PiS przychodziło coraz mniej osób. - Nie słuchałem przemówienia Kaczyńskiego, ale wysłuchałem pierwszego zdania, w którym podziękował opozycji za to, iż zmobilizowali PiS, kler i biskupów. Mówił: „myślałem, że ta miesięcznica umarła a Wy daliście mi siłę.” Oznacza to, że ten człowiek dostał od nas, od opozycji siłę, aby opowiadać bzdury - ocenił Czarzasty.

- Myślę, że wszystkie strony zapominają czemu poświęcona jest ta miesięcznica, a to jest miesięcznica tragicznego wypadku w Smoleńsku gdzie zginęli ludzie – podkreślił przewodniczący SLD. 

Oglądaj przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego w dyskusji w programie "Tak czy Nie", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.