Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD w Komitecie Ratujmy Kobiety!

dodano 2017-07-07 13:39 w kategorii: Ludzie

SLD zawsze był za liberalizacją ustawy aborcyjnej, jak również za edukacją seksualną. Niestety nie udało nam się tego przeprowadzić w Sejmie do 2015 roku.  – powiedziała podczas konferencji prasowej Ratujmy Kobiety 2017 – prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska, reprezentantka SLD w komitecie.

Chcemy wesprzeć komitet Ratujmy Kobiet. Dziękujemy za zaproszenie i wsparcie instytucjonalne. Będziemy zbierać podpisy, aby ta ustawa stała się faktem, czyli de facto weszła w życie – podkreśliła Winiarczyk – Kossakowska.

W dniu dzisiejszym komitet „Ratujmy Kobiety” został założony ponownie. Po raz pierwszy komitet został zarejestrowany, w maju ubiegłego i zebrał blisko 200 tys. podpisów pod przepisami liberalizującymi ustawę aborcyjną. Niestety został on odrzucony przez parlament obecnej kadencji. Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.