Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD przeciwny wyburzeniu Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe

dodano 2017-07-06 19:55 w kategorii: Ludzie

Członkowie SLD w Pabianicach spotkali się dzisiaj przy Pomniku Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe, aby zabrać głos w sprawie nowelizacji ustawy o zakazie propagowania komunizmu.

Zebrani wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec zburzenia Pomnika, a także wypowiedzieli się krytycznie na temat dekomunizacji przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Jeśli PiS chce burzyć pomniki powstałe w PRL, to może analogicznie powinien także usunąć wszystkie osiedla bloków mieszkalnych, szkoły, przedszkola i szpitale wybudowane w tych latach? Skoro dziś PRL w całości należy potępić i zakwestionować, to jak można dzisiaj kształtować nową, pisowską rzeczywistość bazując na jego dorobku? – dopytywała Aleksandra Stasiak.

- To właśnie w PRL-u powstawały szkoły i wiele innych budynków użyteczności publicznej. Nie wszystko co powstało w okresie PRL-u jest złe – zaznaczył Marek Gryglewski, radny powiatu pabianickiego z SLD.

Na temat Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe wypowiedział się również miejski radny, Piotr Duraj  który opisał jego znaczenie.

Przez radnych została przygotowana mapa miasta, która przedstawia budynki użyteczności publicznej powstałe w okresie PRL.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.