Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

dodano 2017-06-22 11:54 w kategorii: Kraj

- 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2017 r. We wniosku SLD do NIK poproszono o poddanie kontroli legalność, celowość, rzetelność i gospodarność działania tzw. podkomisji smoleńskiej. 

- Było to uzasadnione pytanie w związku z tym jak zachował się pan Berczyński, członek tej Komisji, poza tym obywatele mogli by wiedzieć na co idą te wydatki, szczególnie kiedy są one marnotrawione na komunikaty w stylu, iż na pokładzie Tupolewa była bomba termo-baryczna - podsumował Rozenek.

- NIK ma prawo kontrolować tego typu instytucje i tego typu wydatki, niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od Najwyższej Izby Kontroli, obawiamy się, że coś się dzieje złego z tą instytucją. Chciałbym się publicznie zapytać w imieniu wszystkich obywateli pana Krzysztofa Kwiatkowskiego - co się dzieje? Czy to nie jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość w jakiś sposób uniemożliwia mu pracę? Być może jest szantażowany, a może są jakieś inne powody, dla których NIK nie może wypełniać swoich obowiązków – dociekał. - Pozostawiam to pytanie otwarte – dodał.

Czytaj też: Wnioskujemy o kontrolę NIK w sprawie podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej

 

 Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.