Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: w naszym kraju nie ma w tej chwili zasad

dodano 2017-06-22 08:39 w kategorii: Informacje

- W naszym kraju nie ma w tej chwili zasad. Gdy się patrzy na Trybunał Konstytucyjny to wiemy, w której sprawie jaki będzie wyrok. Wystarczy spytać jaka partia nominowała sędziego. Czy to jest normalne? Politycy w sprawie tragedii smoleńskiej zaczynają zachowywać się jak piloci, piloci jak politycy. To absurd – powiedział w audycji 24 Pytania przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

W Polskim Radiu 24 lider SLD Odniósł się także do komisji śledczej ws. Amber Gold. - Cała ta sprawa jest sprawą skandaliczną i na pewno ma podszycie polityczne. Jeżeli jest skrzywdzonych tyle ludzi, a wiele ważnych osób wiedziało wcześniej, że są to firmy podejrzane to ktoś musi za to odpowiedzieć. Problem polega tylko na tym, że w czasie kiedy Polska jest skłócona najbardziej od czasu transformacji, ktoś będzie zawsze zadawał pytanie, na ile ta komisja jest wiarygodna i nie jest polityczna. Jeżeli doszłaby jednak do prawdy, powinna się tym zająć prokuratura i sądy – mówił Czarzasty.

Przewodniczący SLD mówił także o celach, jakie stawia sobie jego ugrupowanie. – Chcę, by SLD wróciło do Sejmu. W ostatnich wyborach wzięliśmy milion 140 tys. głosów, tzn. więcej niż Nowoczesna Ryszard Petru i nie weszliśmy do Sejmu, bo ustaliliśmy sobie próg wyborczy na poziomie 8 proc. i zabrakło nam 60 tys. głosów w skali kraju – podsumował. Włodzimierz Czarzasty zaznaczył też, że nie chce startować w wyborach prezydenckich w Warszawie.

 

 

 

Słuchaj całej rozmowy z Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.