Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: powołać na poziomie Unii Europejskiej agencję ds. uchodźców

dodano 2017-06-13 08:55 w kategorii: Informacje

- Problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii - mówił w programie "Rozmowa Poranka" Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Wnosiliśmy pomysł stworzenia europejskiej agencji ds. uchodźców, która starałaby się wypracować i wprowadzić jednolite zasady - dodał.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) mówił w TVN24 BiS, że wszczęciu przez Komisję Europejską procedury o naruszenia prawa wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców, czyli również Polski będzie raczej „kapuśniaczkiem, a nie poważną burzą”.

- Komisja Europejska ma wewnątrz tyle własnych problemów, że nie jest w stanie niczego załatwić poza twardymi interesami ekonomicznymi, jak np. Nord Stream 2 - mówił Włodzimierz Czarzasty i dodał, że problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii.

-  Nie ma w tej chwili zainteresowanych sił, aby to zakończyło się szybko. Ani Rosjanie ani Amerykanie w tej sprawie się szybko nie dogadają. Unia Europejska nie jest w tej chwili przygotowana do rozwiązywania zasadniczych problemów. Ta decyzja Angeli Merkel o otworzeniu granic i wpuszczeniu każdej ilości migrantów rodziła problemy i będzie rodziła problemy - dodał.

Oglądaj całą rozmowę z Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.