Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty w rozmowie z red.Żakowskim odpowiada Frasyniukowi

dodano 2017-06-08 15:06 w kategorii: Informacje

- W Polsce jest to ważny temat i nie można go traktować po łebkach i myślę, że polityka historyczna jest w tej sprawie w wielu miejscach zakłamana - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD komentując dyskusje wokół przemian demokratycznych w Polsce, których symbolem są min. wybory, które odbyły się 4 czerwca 1989 r.

Przewodniczący SLD w programie „Rozmowa Dnia” skomentował również swój tweet do Własysława Frasynika, w którym napisał - „Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k...wa przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r.  do-ga-dali!”.

- Jeżeli (W. Frasyniuk - red.) rozwalił komunizm skutecznie i zrobił wiele dobrego dla kraju, to powien dawać wiele rozsądku i wyważenia w tej sprawie - stwierdził Czarzasty. - Komunizm został pokonany, ale jeżeli rozmawiamy w kategoriach Okrągłego Stołu, roku 88 i strajków, roku 89 i wreszcie 4 czerwca to nastąpiła umowa społeczna - podkreśił. - 3 osoby, które siedziały przy Okrągłym Stole zostały prezydentami: Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński - dodał.  

Oglądaj całą rozmowę z Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.